Zaufana specjalistka

W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków, przeznaczonych do konkretnych rodzajów cery. Skóra tłusta, sucha, naczynkowa, trądzikowa- z pewnością widziałyśmy te nazwy nie raz. Jednak nie każdy wie, jak określić swój rodzaj cery. Bardzo często skutkuje to niedopasowaniem kosmetyków i problemami z pielęgnacją skóry. Z pewnością warto poznać podstawowe typy i rodzaje cery. Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto odwiedzić dobry salon kosmetyczny w Olsztynie. Bez problemu znajdziemy profesjonalne gabinety urody w większych miastach. Certyfikowana kosmetyczka z Olsztyna [https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html] to prawdziwa specjalistka w swoim fachu i bez najmniejszego problemu rozpozna rodzaj skóry. W jaki sposób specjalista ocenia rodzaj skóry?

Warto zaznaczyć, że rozpoznanie typu cery to zadanie nie tylko dla kosmetyczki, ale także lekarza dermatologa. Na początku zwykle zbierany jest wywiad dotyczący ważnych problemów i pielęgnacji skóry. Z pewnością zostaniemy zapytani o reakcję skóry na wodę czy też różne kosmetyki. Warto zaznaczyć, jeśli zdarzają się nam zmiany skórne, takie jak zaskórniki, czy zaczerwienia. Ważnym elementem jest także ocena wizualna skóry. Czasami stosuje się także bardziej zaawansowane metody oceny, jak skinanalyser czy lampa Wooda. Jednak podstawą jest z pewnością rozmowa z pacjentem oraz oglądanie skóry. Podstawowe rodzaje skóry to: normalna, tłusta, sucha oraz mieszana.

Ostatnia z pewnością nastręcza sporo problemów. Pielęgnacja cery mieszanej to nie lada wyzwanie, gdyż jest ona bardzo podatna na podrażnienia pod wpływem kosmetyków, mydła, a nawet wody. Najpopularniejsze typy cery to: naczynkowa, wrażliwa oraz odwodniona. Powszechnym błędem jest stwierdzenie, że cera sucha nie może być wrażliwa. Tak naprawdę każdy rodzaj cery można zestawić z typem. Możemy mieć cerę suchą i wrażliwą oraz suchą i odwodnioną. Często używanym pojęciem jest także cera trądzikowa. Bardzo często towarzyszy jej rodzaj tłusty, jednak nie jest to zasadą. Ustalenie rodzaju i typu cery to bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o dobór kosmetyków. Jeśli mamy problem z określeniem rodzaju lub problemy ze zmianami skórnymi, koniecznie odwiedźmy lekarza dermatologa lub salon kosmetyczny w Olsztynie. Pamiętajmy, że trądzik oraz wszelkie choroby skórne wymagają leczenia. Zawsze konieczna jest wizyta w poradni dermatologicznej. Jednak bardzo często stosuje się terapię składającą się z wielu metod, w tym zabiegów w gabinecie kosmetycznym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>