Wiosenne zabiegi na twarz z wykorzystaniem kwasów

Po zimowym zmęczeniu niskimi temperaturami i suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach nasza skóra budzi się do życia. Warto jej w tym pomóc, gdyż zwłaszcza skóra twarzy może nosić znaczne oznaki wyczerpania. Doskonale w tego typu zabiegach sprawdzają się kwasy. Kielce obfitują zaś w salony kosmetyczne, które się w tym specjalizują [pod hasłem: kosmetyczka Kielce].

Wykorzystanie kwasów w złuszczaniu naskórka, czyli peeling chemiczny, to bezpieczny i dający dobre rezultaty zabieg. Trzeba jednak zaznaczyć, że bezpieczny jest jedynie wtedy, kiedy wykonuje go dobra kosmetyczka. Kielce posiadają kilka gabinetów, które gwarantują najwyższy poziom wykonanej kwasami usługi. Wiosna oraz jesień to najlepsze pory roku na tego typu czynności. Nie ma wtedy ekstremalnych temperatur, a słońce nie operuje zbyt mocno. Dobrze jednak, w ramach przygotowań, przez kilkanaście dni używać kremów na twarz z mocnym filtrem, najlepiej tak zwanych blokerów. Skóra będzie wtedy w dobrej formie i lepiej zareaguje na kwasową terapię. Oczywiście są liczne przeciwwskazania do chemicznego peelingu, na przykład otwarte rany, cukrzyca [pod hasłem: cukrzyca Wikipedia], czy zaawansowana ciąża. Dobry salon kosmetyczny powinien przeprowadzić z nami dokładny wywiad, żeby wykluczyć ewentualne powikłania.

Do zabiegów wykorzystuje się różnego rodzaju kwasy w odpowiednio dobranych stężeniach. Dobór substancji zależy od naszej cery. Terapia kwasowa bardzo dokładnie oczyszcza skórę i udrażnia wszelkie pory. Oprócz niewątpliwych korzyści z odblokowanych porów skóry, dodatkowo nasza twarz robi się wyjątkowo podatna na stosowanie wszelkiego rodzaju kremów ujędrniających czy maseczek. Po skończonym zabiegu jest idealny czas, żeby wyjątkowo intensywnie odżywić skórę oraz postarać się o jej odmłodzenie. Zabiegi tego typu sprawdzają się przy wszelkich problemach skórnych, na przykład przy trądziku czy restytucji skóry z bliznami. Można również spróbować pozbyć się nawet sporych zmarszczek. Jednak poważniejsze problemy wymagają kilku wizyt u kosmetyczki, jeden zabieg może być niewystarczający.

Jeżeli chcemy latem wyglądać gładko i zdrowo, to należy wiosną zadbać o swoją twarz. Zabieg kwasami w jednym z kieleckich salonów kosmetycznych to będzie strzał w dziesiątkę. Dzięki niemu odzyskamy młody wygląd, a jędrna skóra zapewni nam piękny wygląd przez całe lato.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>