Piękne włosy latem

Nasze włosy szczególnie latem wymagają starannej pielęgnacji. Słońce, kąpiele w jeziorze lub w morzu, wiatr – wszystkie te czynniki osłabiają strukturę naszych włosów. W letni czas zadbajmy o nie szczególnie. Liczne zabiegi domowe lub wykonywane przez salon kosmetyczny, pozwolą nam zregenerować i wzmocnić nasze włosy tak, aby wyglądały zdrowo. Zanim jednak zajmiemy się ich pielęgnacją, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach.

Latem warto upiąć włosy w kok lub ukryć je pod kapeluszem. Silne słońce może działać na nie bardzo szkodliwie, podobnie jak czyni to ze skórą. Szczególnie wrażliwe są włosy mokre i wilgotne. Po wyjściu z jeziora, basenu czy też morza, zwiążmy włosy. Kapelusz czy czapeczka to także doskonały pomysł. Po powrocie do domu, warto przepłukać włosy wodą i dokładnie rozczesać. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie jeśli nasze włosy były narażone na słoną wodę. Zabiegi wzmacniające włosy doskonale wykona profesjonalna kosmetyczka.

Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele sprawdzonych gabinetów kosmetyczki (Świat Urody – Poznań). Salon kosmetyczny z pewnością zaproponuje nam wiele skutecznych zabiegów. Jeśli nie mamy czasu na profesjonalne usługi, równie dobrze możemy spróbować jednej z domowych metod. Maseczki przygotują nasze włosy na lato. Pomogą odbudować ich strukturę, odżywią je, dzięki czemu będą zdrowsze i mniej podatne na zniszczenia. Maska miodowo- oliwkowa z pewnością brzmi pysznie. Nałożoną miksturę najlepiej owinąć folią, a potem ręcznikiem. Wystarczy 15 minut i spłukujemy. Następnie myjemy włosy szamponem. Po takim zabiegu nasze włosy będą miały zdecydowanie więcej blasku. Nabiorą zdrowego wyglądu i będą niezwykle miękkie w dotyku. Ciekawym pomysłem jest z pewnością maseczka z chrzanu. Potrzebujemy około 2 – 3 łyżek utartego chrzanu. Maska jest idealna, jeśli mamy problem z wypadającymi włosami. Odżywia, polepsza ukrwienie cebulek i wzmacnia włosy już od nasady. Inne skuteczne maseczki zawierają na przykład żółtko jaja, siemię lniane, olejek kokosowy, a nawet piwo.

Pamiętajmy, że piękne włosy, to zdrowe włosy. Suszenie, prostowanie, układanie – wszelkie zabiegi modelujące osłabiają nasze włosy. Rozdwojone i cienkie końcówki z pewnością nie znikną, jeśli każdego dnia będziemy narażać nasze włosy na przykład na prostowanie. Lato to idealny czas na rezygnację z intensywnego układania fryzury.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>